Newsy

BARANOVSKI zapowiada premierę nowego albumu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
11.12.2023

„Ucieczki i powroty" - tak zatytułowany będzie nowy, trzeci album BARANOVSKIEGO. Jego premiera odbędzie się 16 lutego 2024. Znamy już tytułowy singiel z nadchodzącej płyty.


Od debiutu BARANOVSKIEGO minęło pięć lat. W tym czasie wokalista, muzyk, songwriter i producent wydał dwie płyty. Pierwsza zatytułowana „Zbiór" ukazała się w 2019 roku i uzyskała status Złotej Płyty. To na niej znalazły się przebojowe single „Dym", „Luźno", „Zbiór" i „Czułe miejsce".

Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany „BARANOVSKI 2". Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: „Momenty", „Wolność", „Nie mamy nic" i przede wszystkim „Lubię być z nią". Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku - dotarł do pierwszego miejsca najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do piosenki w wersjach albumowej i akustycznej zaliczyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń. 

Pierwszym zwiastunem trzeciej płyty BARANOVSKIEGO był wydany jesienią 2022 roku „Joker". Kolejnymi piosenki „Chcę być sobą" i „Sierpień". Szczególnie ta ostatnia świetnie poradziła sobie w radiu, stając się jedną z najpopularniejszych polskich piosenek tegorocznej jesieni. Na dwa miesiące przed premierą albumu „Ucieczki i powroty" BARANOVSKI prezentuje jego następną zapowiedź, tym razem w postaci piosenki tytułowej. Oto, co na jej temat mówi sam autor:

„Ucieczki i powroty" to historia o podróżach i poszukiwaniach, które są nieodłączną częścią mojego życia. To obraz mojej relacji z muzyką, czyli materią, z którą nie umiem się rozstawać na dłużej.

Premierze singla towarzyszy teledysk autorstwa Michała Sierakowskiego, znanego z realizacji wcześniejszych klipów BARANOVSKIEGO, w tym do wspomnianych przebojowych piosenek „Nie mamy nic" i „Sierpień".


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.