Newsy

"Żółć/Pomocne dłonie" - nowa EP-ka Dezertera już w sprzedaży

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
11.12.2023

Po dwóch latach od wydania ostatniego albumu Dezerter prezentuje nowy premierowy materiał: w sprzedaży dostępna jest już EP-ka "Żółć/Pomocne dłonie".

Od ostatniej studyjnej płyty Dezerter "Kłamstwo to nowa prawda" minęły dwa lata. W tym czasie zespół zdążył otrzymać Fryderyka za archiwalną płytę studyjną "1986. Co będzie jutro?" i w żadnym razie nie zamierza zwalniać tempa. Dziś na rynek trafiła winylowa EP-ka Dezerter, zatytułowana „Żółć / Pomocne dłonie".

Zespół tak komentuje okoliczności powstania nowych utworów: - Postanowiliśmy wrócić do przerwanego przez pandemię pomysłu wydawania co jakiś czas EP-ek, zanim uzbieramy pomysły na pełne wydawnictwo. Tym razem mamy dwa utwory, które nagraliśmy w połowie października. To była szybka decyzja i szybka sesja. Oba utwory są gorzkim komentarzem do otaczającej nas fali rozgoryczenia, wzajemnych niechęci i rozgrywek politycznych odbywających się kosztem zwykłych ludzi. Ale zwykłym ludziom też się dostaje mały prztyczek w nos, za brak dystansu do siebie i podejmowanych wyborów.

Wydawnictwo dostępne jest na stronie wytwórni Mystic Production.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.