Newsy

Black Sabbath z Tonym Martinem - box set "Anno Domini 1989-1995"

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
25.03.2024

31 maja w sprzedaży ukaże się box set z 4 albumami Black Sabbath z Tonym Martinem na wokalu. W wydawnictwie znajdą się zremasterowane albumy "Headless Cross", "Tyr" i "Cross Purposes" oraz "Forbidden" z nowym mixem, który wykonał sam Tony Iommi.


Historia Black Sabbath z czasów, kiedy w zespole śpiewali Ozzy Osbourne i Ronnie James Dio, była wielokrotnie celebrowana różnymi wydaniami kolekcjonerskimi i box setami. Ale do tej pory nie ukazał się żaden box set skupiający się na erze Black Sabbath z czasów gdy wokalistą był Tony Martin - drugi najdłużej śpiewający w zespole wokalista.

Wytwórnia BMG postanowiła zbadać ten niezwykle płodny okres działania ojców chrzestnych heavy metalu i podsumować go w nowym wydaniu - kolekcji, która zawiera cztery albumy z tego okresu. Wszystkie z tych albumów zniknęły ze sklepów wiele lat temu. Box set ANNO DOMINI 1989-1995 będzie dostępny dzięki BMG od 31 maja 2024 w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawierać będzie zremasterowane albumy: “Headless Cross” (1989), “Tyr” (1990), i “Cross Purposes” (1994) oraz nową wersję albumu “Forbidden” (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.

W boxie ANNO DOMINI kilka albumów ukaże się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD będą dodatkowe utwory: ‘Cloak & Dagger’ pochodzący ze strony B singla ‘Headless Cross’, oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: ‘What’s The Use’ z “Cross Purposes” i ‘Loser Gets It All’ z “Forbidden”. Poza muzyką, w box secie znajdzie się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.