Newsy

"Give Up!" - premiera nowego albumu Worms of Senses

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
22.03.2024

22 marca premierę ma nowy album Worms of Senses, "Give Up!". Choć jest on drugim wydawnictwem w dorobku formacji, tak naprawdę to jej debiut!

Worms of Senses to zespół grający muzykę, w której mieszają się takie gatunki jak: rock, mathrock, pop, psychodelia, jazz, elektronika, eksperyment. Grupa założona została przez muzyków znanych z m.in. Searching For Calm, Fair Weather Friends, ARRM, 52um, czy Æther Ctrl.

Nowy album “Give Up!” to gitarowy brud, zagęszczenie rytmów i warstw brzmień. Nie jest ani czysto ani równo. Są tu dziwne podziały i niby-jazzowe wycieczki. Kraut rockowy puls i punkowa energia. Worms of Senses poddają się temu wszystkiemu, bo to jedyna droga. Wy też się poddajcie brzmieniu “Give Up!”.

“Give Up!” zapowiadany był singlami ‘Body’ i ‘Fade Away’. Płytę promuje także trzeci singiel, "Tourist".

Żeby stworzyć coś, co nas satysfakcjonuje, musieliśmy zrezygnować z planowania, komponowania, marzenia o wielkich rzeczach. Ważne było i jest „tu i teraz” – gotowość do bycia dźwiękiem i rytmem.” o powstawaniu albumu “Give Up!” mówią Worms of Senses.

Zespół powstał w 2014 roku. Krótko po wydaniu EPki “Exhibit Heart” projekt jednak został zahibernowany. W 2023 roku grupa reaktywowała się i własnym sumptem wydała płytę, której materiał przeleżał wiele lat w szafie - stąd jej tytuł “Archives”. Teraz Worms of Senses skomponowali i nagrali nowe utwory, które ukazują na płycie “Give Up!”. Za jej wydanie odpowiada wytwórnia Music Corner Records.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.