Newsy

Cavatina Guitar Festival - nowe spojrzenie na gitarę

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
15.01.2024

Nowy festiwal na muzycznej mapie Polski: Cavatina Guitar Festival wprowadza świeże, nietypowe dla tego gatunku spojrzenie na muzykę gitarową, prezentując różnorodność muzyczną i talenty artystów z całego świata. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-19 maja w Bielsku-Białej.

Bielska Cavatina Hall, znana z niepowtarzalnej sali koncertowej, nowoczesnej architektury i wyjątkowej akustyki, staje się gospodarzem nowego wydarzenia muzycznego - Cavatina Guitar Festival. kilkudniowe wydarzenie przyciągnie miłośników gitary nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. 50 artystów, 30 koncertów, 3 sceny - w tym zarówno uznane gwiazdy, jak i wschodzące talenty - tworzą program pełen różnorodności: od indie i songwriterów, poprzez jazz, blues, soul, aż po muzykę pop i rock.

Oprócz koncertów festiwal oferuje bogaty program dodatkowy w postaci "Miasteczka Gitarowego", gdzie odbywać się będą targi, warsztaty i panele dyskusyjne. Organizatorzy stawiają również na aspekt edukacyjny i rekreacyjny, tworząc przestrzeń, w której można będzie znaleźć stoiska z instrumentami, akcesoriami muzycznymi oraz usługami serwisowymi.

Wśród zapowiedzianych artystów znajdują się zarówno znane osobistości międzynarodowej sceny muzycznej, jak i cenione gwiazdy polskiej muzyki. Wśród nich wymienić można takie nazwiska jak FINK, Miles Kane, Marcin Patrzałek, Kinga Głyk, ZALEWSKI, a także John J Presley, Blanco White, Roo Panes, Matteo Mancuso, Jakub Żytecki, Tomek Ziętek, MATECKI czy Skubas. Ta niezwykła mieszanka podkreśla unikatowy, międzynarodowy charakter festiwalu, który ma ambicję stać się znaczącym wydarzeniem na globalnej mapie muzycznej.

Cavatina Guitar Festival to nie tylko kolejny festiwal muzyczny, ale platforma wymiany doświadczeń i inspiracji dla miłośników muzyki gitarowej. Organizatorzy są przekonani, że festiwal stanie się corocznym punktem spotkań dla artystów, producentów, fanów muzyki i wszystkich, którzy chcą odkrywać nowe horyzonty muzyczne.

Więcej informacji: https://cavatinaguitarfestival.com/

zdjęcia: organizator

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.