Newsy

Clearaudio Statement V2 - gramofon za pół miliona

Portal Winylowy
Portal Winylowy
28.06.2016

Wyprodukowana przez Clearaudio druga generacja gramofonu Statement V2 kosztuje £92,500 czyli około pół miliona złotych. Cena niemała, ale zważywszy na niebanalną formę samego gramofonu, użyte do jego wykonania materiały oraz przede wszystkim jakość dźwięku jaką się odznacza, nie ma się za bardzo czemu dziwić.

Gramofon Statement v2 wyposażono w ogromną, zintegrowaną podstawkę, obejmującą cztery nogi i osiem podpór, która całkowicie tłumi wszelkie drgania. Konstrukcja wykorzystuje technologię łożysk magnetycznych, które magnetycznie zawieszają talerz z silnikiem napędowym, a wykorzystujący mechanizm pasa napędowego silnik steruje niższym z talerzy. Górny talerz unosi się z kolei za pomocą trzpienia z łożyskiem. Model, który jest ulepszoną wersją gramofonu z 2006 roku, wyposażono w nowy układ elektroniczny, który ma na celu jeszcze precyzyjniejszą kontrolę prędkości i stabilności obrotów.

Do wykonania gramofonu użyto aluminium, stali nierdzewnej oraz wyjątkowo ciekawego materiału, jakim jest Panzerholz zwany inaczej “tank wood”. To specjalny rodzaj sklejki bukowej wyprodukowanej na bazie żywic sztucznych o odporności i wytrzymałości mechanicznej zbliżonej do metalu. Z niego wykonano osiem zakrzywionych podpór, które później obłożono płytkami aluminium.

 

W gramofonie zainstalowano monumentalne 95 kg wahadło, a waga całego gramofonu to aż 350 kg. Producent stworzył dedykowane dla tego modelu ramię TT1 v2, na które wyłożyć trzeba jednak kolejne £ 18.500, a dodać należy, że model ten pozwala na montaż aż czterech ramion.

Gramofon Statement v2 to efekt najnowszej myśli technologicznej oraz 40 lat doświadczeń inżynierów Clearaudio. Model został zaprojektowany z rozmachem, łamiąc niepisane zasady i bariery stawiane przez ludzką wyobraźnię. Jak mówi producent - "Łączy niespotykaną funkcjonalność, piękny design i doskonałą technikę z innowacyjną technologią Clearaudio. To kunsztownie wykończone dzieło sztuki, które jednocześnie gwarantuje doskonałą jakość odtwarzanego dźwięku".

Więcej informacji o modelu oraz dokładną specyfikację znajdziesz na stronie producenta.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.