Newsy

Chcesz winyl z Twoją ulubioną playlistą?

Portal Winylowy
Portal Winylowy
23.06.2016

Nowy start-up chce umożliwić melomanom wydanie na winylu własnego zestawienia ulubionych utworów za pośrednictwem konta na SoundCloud. 

Pomysł w teorii wydaje się być dość prosty. Wybierasz swoje ulubione kawałki na SoundCloud i tworzysz projekt na vinylize.it. Szukasz osób, które podzielają Twoje gusta muzyczne, poprzez crowdfundingowy serwis QRATES.  Oddolnie generowany popyt, spotyka się z odpowiedzią ze strony z artystów i wytwórni płytowych.

Vinylize.it ma być platformą bezpośredniej komunikacji fanów z artystami. Melomani dostają do ręki wyjątkowe narzędzie do informowania swoich ulubionych artystów o tym, które utwory chcą na winylu. Projekt próbuje znaleźć lukę na rynku, oferując fanom możliwość wydania na winylu swojej tracklisty, a artystom umożliwi promocję ich twórczości. Ma służyć jako pośrednik pomiędzy fanami i artystami, będąc nowoczesnym regulatorem popytu i podaży na rynku.

Jak powiedział w jednym z wywiadów przedstawiciel Vinylize - zapotrzebowanie ze strony artystów i wytwórni płytowych dla crowdfundingowych projektów inspirowanych przez fanów jest w pełni potwierdzone.

Projekt otwiera jednak drogę do szerszej i wieloaspektowej dyskusji.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.