Newsy

"Metamorphosis" - 24 listopada premiera nowego albumu Cykady

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
22.11.2023

Po 4 latach od świetnie przyjętej debiutanckiej płyty brytyjski zespół Cykada wraca z nowym albumem: "Metamorphosis" ukaże się 24 listopada nakładem wytwórni Astigmatic Records.

Już debiutancki album Cykady ciężko było ubrać w ramy gatunkowe - repertuar balansował pomiędzy jazzem, elektroniką i elementami muzyki świata. Na drugim albumie ten eklektyczny styl ewoluował do mariażu indie, psychodelicznego space rocka oraz jazzu z elementami muzyki basowej. Zespół urósł do septetu za sprawą saksofonisty Roba Milne'a, poszerzając tym samym sekcję dętą do 3 instrumentów i potęgując jej wydźwięk.

Najważniejszą zmianą, jaka zachodzi w stosunku do pierwszej płyty, jest przede wszystkim śpiew lidera Cykady Jamiego Benziesa w singlowych piosenkach "So Divided" i "The Crack in the Bricks". Oba utwory niosą ważne przesłanie, pokazując nam, że zmiany na świecie już zachodzą i tylko od nas zależy, czy przemiana ta pójdzie w dobrą stronę. Ten niecodzinny miks gatunków wraz z ważnym przesłaniem wyzwala potężną energię, którą muzycy chcą zainfekować każdego słuchacza.

Posłuchaj singla Cykady "So Divided":

Poprzedni album Cykady został doceniony w w rozgłośniach takich, jak Worldwide FM czy BBC Radio oraz recenzowany na łamach Qwest, Mixmag, The Vinyl Factotry, Clash Magazine czy All About Jazz. Zespół koncertował na wielu europejskich i brytyjskich festiwalach, w tym Glastonbury, Wilderness, London Jazz Festival, BAM Festival, La Defense czy Love Supreme Festival.

Druga płyta zespołu, "Metamorphosis", ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w podstawowej oraz limitowanej edycji. Premiera krążka przewidziana jest na 24 listopada.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.