Newsy

Jurassic punk powraca - Hypnosaur prezentuje nową EP-kę

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
05.02.2024

Nową EPką „Undead Invaders Born to Die in a Maze" zespół Hypnosaur kontynuuje jurassic punkową przygodę na scenie. Płyta jest już dostępna na streamingu oraz w formie CD i limitowanego 10-calowego winyla.

"Podobnie jak na albumie Doomsday, każdy numer jest zupełnie inny, lecz jednocześnie w każdym słychać, że jest nasz. Udało nam się dopisać do dyskografii kilka utworów, które podobają się nam wszystkim i z których żaden nie miał z góry narzuconego stylu. Myślę, że jeśli ktoś słuchał poprzedniego albumu, to nowa EPka go zaskoczy, ale również wywoła myśl 'to znowu oni'" - mówi Bartek Kulczycki, wokalista i klawiszowiec Hypnosaur.

Pierwszy singiel był niemałym zaskoczeniem - "Inwazja z Plutona" to jedna z pierwszych kompozycji Kombi i pierwszy zaśpiewany przez Hypnosaur utwór po polsku. Potem zespół powrócił do języka angielskiego w swoim najcięższym brzmieniowo utworze "Undead". Trzecim i zarazem ostatnim singlem promującym wydawnictwo jest "The Maze", do którego powstał teledysk utrzymany w klimacie retro gier FPP/FPS, takich jak Wolfenstein 3D, Doom, Duke Nukem 3D czy Quake. Klip nakręcił, wyreżyserował i zmontował Kamil Kwieciński (Camel Studio). Teledysk wraz z oprawą graficzną EPki zabierają nas do świata pozamuzycznych inspiracji zespołu, będącego połączeniem filmów sci-fi, horrorów, komiksów czy gier wideo - zarówno staromodnych, jak i tych wypuszczanych obecnie.

Autorem okładki EP "Undead Invaders Born to Die in a Maze" jest Rafał Wechterowicz (TOO MANY SKULLS) - światowej klasy grafik i rysownik, który na koncie ma współpracę z takimi zespołami jak Slayer, Ghost, Anthrax, Ozzy Osbourne, Mastodon, Machine Head czy Kreator. Płyta dostępna jest w wersjach: CD, limitowany winyl 10' calowy, w digitalu oraz na platformach streamingowych.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.