Newsy

Reedycja "Moon Safari" Air na 25. rocznicę premiery

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
30.01.2024

Z okazji 25. rocznicy wydania swojego debiutanckiego albumu "Moon Safari" duet Air zaprezentuje edycję deluxe swojego dzieła. Wydawnictwo ukaże się w sprzedaży 8 marca 2024 roku.

Obchodząca 25. rocznicę wydania płyta "Moon Safari" wyniosła Nicolasa Godina i Jeana-Benoîta Dunckela na najwyższy szczebel drabiny muzyki elektronicznej i odcisnęła niezatarte piętno na popkulturze końca XX wieku. Pomimo tego, że Godin i Dunckel byli wówczas młodymi ludźmi i wydali do tamtej pory tylko jedną EP-kę, zaczęli tworzyć swój własny wszechświat z pewnością siebie i rodowodem doświadczonych profesjonalistów.

Dzięki "Moon Safari" muzyka Air zafascynowała niektórych z wielkich wizjonerów końca XX wieku - Davida Bowiego, Madonnę, Becka. Wpłynęła także na wybitnych estetów nadchodzącego wieku, w tym Charlotte Gainsbourg, Kevina Parkera i Sofię Coppolę, której twórczy związek z Air stał się równie synergiczny, jak związek Angelo Badalamentiego i Davida Lyncha (kolejny fan Air).
 
"Moon Safari" przyniosło przebojowe single "Kelly Watch The Stars", "All I Need" i "Sexy Boy" i rozeszło się w milionach egzemplarzy na całym świecie, a Air zyskał status headlinera na najważniejszych festiwalach. Po 25 latach nietrudno zrozumieć, dlaczego "Moon Safari" przetrwało próbę czasu. To nastrój, w którym chce się żyć wiecznie.

Reedycja wydana w formie Deluxe 2CD/Blu Ray Audio-Video zawierać będzie materiał w jakości Dolby Atmos, a także rzadkie i wcześniej niepublikowane nagrania, jak również film Mike'a Milla z 1998 roku pt. "Eating, Sleeping, Waiting & Playing". Dokument nakręcony został podczas pierwszej w historii światowej trasy koncertowej zespołu.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.