Newsy

DEAD STAR TALK „Solid State Chemicals” – premiera singla, albumu na winylu i NFT

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
01.02.2024

DEAD STAR TALK to kulturowo-muzyczny konglomerat rozpoznawalny dzięki swojemu potężnemu i melodyjnemu brzmieniu opartemu na gitarach, a jego korzenie są równie wielokulturowe, jak jego miejsca bazowania – Hamburg (Niemcy) i Kopenhaga (Dania). Na czele zespołu stoją dwaj gitarzyści-wokaliści: Christian Bühl, o nim już wspominałem, oraz Günes Kocak, urodzony w Turcji z tureckich rodziców, który w młodym wieku uciekł do Danii i tam ostatecznie osiadł. Fundament zespołu stanowi sekcja rytmiczna pochodząca z Kopenhagi: Erik Jensen (gitara basowa) oraz Claus Nielsen (perkusja), obaj urodzeni i wychowani w stolicy Danii.

– To już kolejny zespół, który wprowadziłem do muzycznego świata WEB3 – mówi Tomasz „Pan Winyl” Olszewski, założyciel POLVINYL. – Dzięki temu macie szansę stać się posiadaczami elektronicznej wersji singla „Solid State Chemicals”. Możecie kupić jedną (maksymalnie 5 na jedną osobę) cyfrową kopię tego utworu na platformie Sound.xyz. Dzięki rozwiązaniom blockchain i NFT artyści zarabiają bezpośrednio na swojej pracy, przywrócona jest wolność twórcza, a relacje artyści – fani mają zupełnie nową przestrzeń do spotykania się.

Wśród tych 50 NFT na Sound.xyz ukryty jest tak zwany GOLDEN EGG. Osoba, która go wylosuje, otrzyma od zespołu płytę winylową (premiera w maju) wraz z autografami!

– Posiadanie tego NFT pozwala również ściągnąć plik w jakości bezstratnej (master), a także możesz nim obracać na rynku wtórnym (np. OpenSea). Otrzymasz również zaproszenie do sekretnego Telegrama zespołu, gdzie będziesz mógł/mogła uczestniczyć w prywatnych spotkaniach zespołu z fanami – dodaje „Pan Winyl”.

Album DEAD STAR TALK „Solid State Chemicals” ukaże się na winylu 31/05/2024 w nakładzie 300 sztuk. Wydawcą jest Massive92 wydawnictwo należące do zespołu. Płytę tłoczy POLVINYL (min.: Kult „XLI”, Dagadana „Meridian 68”) w Niemczech.

Dane techniczne:

  • Płyta: 140 gram, czarny winyl.

  • Okładka: single sleeve, 350 gram, GC1.

  • Koperta wewnętrzna biała papierowa.

  • Cena:  85,99 zł + koszt wysyłki w Polsce / 19.99 EUR + koszt wysyłki zagranicznej

Wydawca: Za projekt okładki i labela odpowiada zespół, przygotowanie do druku Angelika Bujak. Za miks, mastering i nagranie odpowiada legendarny Flemming Rasmussen. Jeśli to nazwisko Wam nic nie mówi, to dodam, że Flemming wyprodukował trzy albumy Metalliki: „Ride The Lighting”, „Master Of Puppets” i „And Justice For All”. Wywarł ogromny wpływ na kształt muzyki metalowej na świcie. Jest osobiście zaangażowany to wydawnictwo i bardzo sobie ceni współpracę z DST.

Tłoczenie odbędzie się w naszej partnerskiej tłoczni w RAND MUZIK. Tam będą nacięte matryce DMM na kultowym Neumannie VMS 82. Następnie DMMy poddane galwanizacji i z tak powstałych stamperów wytłoczymy winyle DST. Tłoczymy na maszynach szwedzkich, pół automatycznych marki Alpha Toolex. Dodam też, co jest bardzo ważne, że od tego roku w RAND używamy jedynej w europie elektronicznej maszyny do centrowania otworów w matrycach, co powoduje, że płyty są idealnie wyśrodkowanie i nie ma uciążliwego „jajkowania” płyty!

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.