Newsy

"I my kiedyś będziemy grać przeboje" - kultowe demo Kolaborantów z 1988 roku na winylu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
08.11.2021
Chociaż tak naprawdę dopiero pierwszy album Kolaborantów, wydany w 1990 roku, otworzył zespołowi drogę do popularności szerszej niźli ta zdobyta lokalnie czy też podczas festiwali jarocińskich, to jednak działalność szczecińskiej kapeli znana była już wielu fanom punk rocka dzięki kasetom demo. Kolaboranci nagrywali je regularnie i z dbałością o poziom muzyczny często niespotykany u innych wykonawców.

W 1988 roku Kolaboranci własnym sumptem wydali album demo o tytule "I My kiedyś będziemy grać przeboje", który do dziś jest jednym z najlepiej ocenianych wydawnictw zespołu. 20 kompozycji, świetna jak na tamte czasy jakość, do tego masa najbardziej przebojowych utworów, które w dużej części trafiły później na oficjalne płyty zespołu i skład, w którym, poza niezmiennie obecnym w Kolaborantach Przemysławem Thiele (wokal), odnajdujemy Tadeusza Balandyka (gitara), Piotra Banacha (perkusja) i Jacka Chrzanowskiego (bass). Piotr Banach z czasem stworzył m.in. swoje własne zespoły Hey i Indios Bravos, a Jacek Chrzanowski od lat jest basistą Hey i Dezertera.

Niemal wszystkie wersje zawartych tutaj nagrań nie były wcześniej publikowane, a niektóre, takie jak: "Uwertura", "Hasło", "Dlatego cwelu", "To my", "Więzień", "Potęga bluesa", "Jestem z tobą", "Złota Polska Jesień" i utwór tytułowy nigdy nie zostały powtórnie nagrane. Zatem album "I my kiedyś będziemy grać przeboje" to jedyna okazja, aby postawić je na półce obok innych Kolabo-płyt.

Poza muzyką, dodatkowym atutem (jak zawsze u Kolaborantów) są pozostające w głowie słuchacza refleksyjno-ironiczne teksty. Pozostają one oceną polskiej rzeczywistości sprzed ponad 30 lat, często brzmią zaskakująco aktualnie, co dowodzi uniwersalności i odporności dokonań zespołu na upływ czasu.

Aktualnie "I my kiedyś będziemy grać przeboje" ukazuje się po raz pierwszy na CD i winylu, a wszystkie utwory poddane zostały remasteringowi. Album w wersji winylowej wytłoczony został na 180 g. winylu w dwóch kolorach: czarnym i limitowanym, różowo-czarnym splatterze. Kilka test-pressingów przeznaczonych do sprzedaży posiada okładkę w innym odcieniu niż wersja regularna LP.

Wersja CD poza materiałem obecnym na winylu zawiera 9 (!!!) nagrań bonusowych zarejestrowanych w okresie powstania demo "I my kiedyś będziemy grac przeboje".

Strona graficzna płyty z powodów oczywistych powstała współcześnie i przebija okładkę kasety wydanej w 1988 roku (teksty, zdjęcia z lat 80.). Jednak - aby zachować nawiązania do czasów powstania materiału w projekcie graficznym płyty - zadbano o nawiązania do oryginalnej grafiki widocznej na froncie kasety wydanej przed laty.

Pre-ordery na CD i LP już wystartowały. Zainteresowanych zapraszamy do sklepu Jimmy Jazz Records.

PREMIERA CD i LP 10 grudnia 2021.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.