Newsy

"Parking Płatny" - Kolso na winylu i na żywo w Warszawie

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
26.09.2023

W katalogu Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA znajdziemy muzykę filmową, psychodeliczną elektronikę, poezję śpiewaną, punk rocka czy kosmiczny free-jazz… Wydawca postanowił tym razem spenetrować kolejne przestrzenie muzyczne, a konkretnie gatunek już na stałe wpisany w pejzaż polskiej kultury, dzięki któremu nasz ukochany winyl nigdy nie został zapomniany – hip-hop, i to hip-hop w najlepszym wydaniu!

"Parking Płatny" to concept album, który powstawał przez ponad dekadę. Wszystkie numery, które oprócz tytułu oznaczono też rokiem powstania, są jak kolejne kartki z dziennika podróży przez życie Kolsa. Pełne humoru, przenikliwej obserwacji otaczającej go rzeczywistości, niezgody na głupotę i galopujący konsumpcjonizm, są także celebracją życia. Rodzina, przyjaciele i ukochane miasto - to trzy fundamenty jego nawijki. Jest jeszcze jeden sekretny składnik tej konstrukcji… To bujające rytmy i niesamowite aranże każdego utworu. Także w nich możemy dostrzec dojrzewanie Kolsa jako muzyka i człowieka.

Kompleksowość "Parkingu Płatnego" odzwierciedla też sposób wydania płyty. Filip Tofil z Syfon Studio zadbał o piękną oprawę graficzną, pełną ukrytych odniesień do świata, po którym oprowadza nas Kolso. Jak na prawdziwy rapowy album przystało, wydajemy go na winylu (białym!) w limitowanym nakładzie 500 sztuk.

Wydanie Parkingu Płatnego poprzedza EPka Wisła, która już hula po serwisach streamingowych!

Premiera longplaya odbędzie się 1 października w Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA w formie koncertu, w czasie którego materiał "Parkingu Płatnego" zostanie zagrany z zespołem na żywo.

Płyta dostępna będzie w najlepszych sklepach płytowych i w popularnych serwisach streamingowych.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.