Newsy

"Nieprzyzwoite piosenki" Lipnickiej i Portera w reedycji na 20. rocznicę premiery

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
05.03.2024

20 lat temu ukazały się „Nieprzyzwoite piosenki" - pierwszy wspólny album Anity Lipnickiej i Johna Portera. Z okazji jubileuszu na rynku pojawiła się limitowana wersja albumu wytłoczona na podwójnym, kolorowym winylu.

Wydany w 2004 roku album rozpoczął trwającą niemal dekadę wspólną muzyczną przygodę Lipnickiej i Portera. Album spotkał się z gorącym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i publiczności. Przez wiele tygodni płyta utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków i pokryła się platyną. Zdobyła też Fryderyka 2004 w kategorii Najlepszy Album Roku (pop). Najbardziej znanym utworem pochodzącym z płyty jest singiel "Bones of Love".

"Nieprzyzwoite piosenki" opowiadają o tym, jak często ludzie się boją, wstydzą lub są zbyt zamknięci, by wyrażać swoje prawdziwe myśli i uczucia. W tym kontekście jest wciąż bardzo aktualny. Bycie otwartym i szczerym to w dzisiejszych czasach nadal prawdziwa nieprzyzwoitość" - tak o albumie opowiada John Porter.

Cały materiał z płyty muzycznie utrzymany jest w duchu alternatywnego folku i country - gatunków, jakimi oboje z Johnem byliśmy w owym czasie zafascynowani. W warstwie tekstowej stanowi prawdziwe studium miłości, opisujące różne fazy i oblicza relacji między dwojgiem ludzi - dodaje Anita.

Zamów album w limitowanej reedycji: Nieprzyzwoite piosenki

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.