Newsy

Uniri "Infinite Reflections" - 29 marca premiera albumu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
05.03.2024

29 marca nakładem Astigmatic Records ukaże się nowy album Uniri "Infinite Reflections". Na 15 marca zaplanowana jest premiera czwartego singla promującego płytę, zatytułowanego "Celestial Waves".

Uniri oznacza "one unified dream", czyli "jedno wspólne marzenie" i jest głównym motorem napędowym projektu autorstwa Chiminyo (Cykada, Maisha), założyciela i głównodowodzącego zespołu. Projekt zmaterializował się w jego prywatnym studiu, gdzie zaprosił zaprzyjaźnionych jazzowych muzyków Amane Tsuganami (Jorja Smith, Maisha), Al Macsweena (Nubya Garcia, Gary Bartz, Kefaya) i Luke'a Wyntera (Nubyan Twist, Golden Mean) do spontanicznego kolektywnego komponowania.

Efektem wspólnej pracy Uniri jest psychodeliczna, rytmiczna, pełna kosmicznych i ciepłych syntezatorów płyta "Infinite Reflections", która zgrabnie balansuje pomiędzy hip hopowym beatem a jazzową kompozycją. To muzyka, która zyskuje jeszcze więcej podczas grania na żywo, jednak równie dobrze odnajduje się w DJ setach na klubowym parkiecie. Przed zapowiadanym singlem "Celestial Waves" ukazały się trzy utwory z krążka: Soar", "Asteroidea" oraz "Oumuamua".

Album ukaże się nakładem Astigmatic Records w digitalu, CD i LP w wersji podstawowej oraz limitowanej edycji. Premiera krążka odbędzie się 29 marca 2024 roku.

Album dostępny jest w przedsprzedaży na platformie Bandcamp.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.