Newsy

8 marca premiera nowego albumu Norah Jones

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
24.01.2024

Dziewięciokrotna laureatka nagród Grammy, wokalistka, autorka tekstów i pianistka Norah Jones zapowiada swój dziewiąty solowy album studyjny „Visions”, powstały we współpracy z producentem i multiinstrumentalistą Leonem Michelsem. Krążek ukaże się w sprzedaży 8 marca. Już teraz można posłuchać pierwszego singla – „Running”.


Utwór „Running” został napisany wspólnie przez Jones i Michelsa. Poza wspaniałym wykonaniem wokalnym, słyszymy w nim Norah grającą zarówno na pianinie, gitarze jak i na basie, a Leona na perkusji i saksofonie barytonowym.

„Visions” to tętniący życiem zestaw 12 utworów, w których Jones śpiewa o wolności, tańcu i akceptacji tego, co przynosi życie. Album „Visions” jest jak yang do yin, którym niejako był „Pick Me Up Off The Floor”, ostatni album Jones z nowymi oryginalnymi kompozycjami, który został wydany na początku pandemicznego lockdownu w 2020 roku i opowiadał o wielu mrocznych emocjach tamtego okresu.

Michels i Jones po raz pierwszy współpracowali przy singlu „Can You Believe”, a później wspólnie pracowali nad świątecznym albumem Norah Jones „I Dream of Christmas” z 2021 roku. Na „Visions” usłyszymy także trębacza Dave’a Guya, basistę Jessego Murphy’ego oraz perkusistów Briana Blade’a i Homera Steinweissa.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.