Newsy

Koncert ptakovej w Paul's Boutique Record Store

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
17.01.2024

3 lutego w krakowskim sklepie winylowym Paul's Boutique Record Store koncert zagra ptakova. Artystka promuje swój drugi solowy album, „wesoła dziewczyna z sercem często smutnym”.

Ptakova łączy w swojej twórczości różne gatunki muzyczne, od zawsze balansując między alternatywą, elektroniką i wyrafinowanym popem. To dzięki tym eksperymentom kreuje swój wyjątkowy świat, pełen niuansów i potężnie delikatnych dźwięków.

W listopadzie 2020 roku, pod skrzydłami Sony Music Entertainment Poland, ukazał się jej debiutancki album „Suma wszystkich dźwięków”, który napisała we współpracy z producentem Markiem Dziedzicem i Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem. Album spotkał się z bardzo dobrym odbiorem wśród dziennikarzy i słuchaczy, a początkiem 2021 roku ptakova została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Artystka lubi wpuszczać do swojego intymnego świata nie tylko słuchaczy, ale również innych twórców, z sukcesem tworząc trafione kooperacje. Na przestrzeni swojej kariery współpracowała z Miuoshem, Krzysztofem Zalewskim, Kubą Karasiem, Kasią Lins, Bartkiem Królikiem czy Kamilem Piotrowiczem. Ma za sobą bogate sceniczne doświadczenie, grając zarówno na scenach kameralnych, jak i tych pokroju Open'er Festival, katowickiego Spodka, Enea Spring Break, desek Teatru Śląskiego czy zagranicznego Fuchsbau Festival.

Aktualnie ptakova promuje swój drugi solowy album „wesoła dziewczyna z sercem często smutnym”, dzieląc się w mediach i na koncertach, tym co dla niej najważniejsze - emocjami i muzyką. 3 lutego artystka wystąpi na koncercie w sklepie muzycznym. Paul's Boutique Record Store,Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.