Newsy

W kwietniu nowy album Marka Knopflera

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
24.01.2024

Mark Knopfler przygotowuje się do premiery dziesiątego solowego albumu. Krążek zatytułowany „One Deep River” ukaże się 12 kwietnia nakładem jego własnego labelu British Glove przy wsparciu EMI.

Na płycie znajdzie się 12 niespiesznych i pełnych elegancji piosenek zaśpiewanych akcentem Geordie. Artysta zadbał o to, by nowe piosenki lśniły nie tylko pod względem tekstów, ale także charakterystycznego brzmienia jego gitary.

Pierwszym singlem promującym krążek jest „Ahead Of The Game” - melancholijna i być może autobiograficzna historia o muzyku, który robi wszystko, by osiągnąć sukces. Utwór bazujący klasycznym riffie w stylu, do którego Knopfler przyzwyczaił słuchaczy przez lata, jest już dostępny.

Tytułowy utwór, „One Deep River”, jest odzwierciedleniem ogromnej sympatii Marka Knopflera do przepływającej przez jego rodzinną miejscowość Newcastle rzeki. – Przekraczanie Tyne jest czymś, co na zawsze pozostaje w twoich myślach. Kojarzy ci się to z rzeczami, które robiłeś, opuszczając miasto jako młody człowiek. To uczucie jest tak samo silne za każdym razem, kiedy to robisz. Nie zależnie od tego, czy wyjeżdżasz, czy wracasz, przekraczanie tej rzeki zawsze kojarzy się z twoim dzieciństwem. Moc tego uczucia nigdy nie zanika – komentuje artysta.

„One Deep River” przynosi kolejną dawkę przyszłych klasyków Marka Knopflera z typowymi dla jego twórczości, dobrze przemyślanymi tekstami i wyrafinowanymi partiami gitar. Artysta ubarwia opowieści o swoich doświadczeniach życiowych wyjątkową mieszanką bluesa, folku, rocka i nie tylko, dokładając do tego swój niepowtarzalny, niespieszny wdzięk.

Knopfler wyprodukował album wspólnie ze swoim wieloletnim współpracownikiem Guyem Fletcherem. Krążek został nagrany w nowoczesnym studiu British Grove w Londynie. Materiał ukaże się na CD, podwójnym winylu (gatefold), kasecie, a także w specjalnym boksie, który będzie zawierał wersje winylową, CD, a także dziewięć dodatkowych utworów, litografię z wizerunkiem Marka, zestaw kostek gitarowych w pudełku oraz limitowaną odznakę.

„One Deep River” – lista utworów:

Edycja standardowa:

1. Two Pairs Of Hands

2. Ahead Of The Game

3. Smart Money

4. Scavengers Yard

5. Black Tie Jobs

6. Tunnel 13

7. Janine

8. Watch Me Gone

9. Sweeter Than The Rain

10. Before My Train Comes

11. This One’s Not Going To End Well

12. One Deep River

Dodatkowe utwory na winylu (tylko w boksie):

1. Dolly Shop Man

2. Your Leading Man

3. Wrong’un

4. Chess

 Dodatkowe utwory na CD (tylko w boksie):

1. The Living End

2. Fat Chance Dupree

3. Along A Foreign Coast

4. What I’m Gonna Need

5. Nothing But Rain

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.