Newsy

Ogromna kolekcja 13000 winyli do kupienia na eBay

Portal Winylowy
Portal Winylowy
13.10.2016

13000 winyli zbieranych na przestrzeni 60 lat o wartości blisko 900 tys. zł – tak w skrócie przedstawić można niezwykłą aukcję na eBay. W zachwyt wprawieni powinni zostać zwłaszcza miłośnicy muzyki lat 50. i 60. i gatunków muzycznych takich jak Rock’nRoll, Rockabilly, Doo-Wop czy Country. Utrzymana w świetnej jakości kolekcja winyli - 45’, LP i EP - zawiera mnóstwo wyjątkowo rzadkich okazów.

SMAKOWITE KĄSKI

Zbiór zawiera oryginalne tłoczenia Elvisa Presley’a, The Beatles, The Ronettes, Diany Ross i wielu innych oraz ponad 1000 krążków francuskich grup związanych z terenem, z którego pochodzi wystawca (Quebec w Kanadzie), praktycznie niemożliwych do zdobycia w tak dobrej kondycji nigdzie indziej. Kolekcja w 70 % zwiera płyty w stanie doskonałym (mint), a 25% w prawie idealnym (near mint). Staranie ułożone i pieczołowicie przechowywane w specjalnym regale winyle, robią imponujące wrażenie.

BO ŻYCIE TO PASJA

Użytkownik podpisujący się jako Albert Jukebox, poświęcił aż 60 lat (sic) swojego życia na skompletowanie tej wyjątkowej kolekcji. Skupował je na giełdach, wyprzedażach, od prywatnych kolekcjonerów i profesjonalnych dealerów w Toronto, sklepów kolekcjonerskich w Vermont, Quebec czy Ontario. Zbiór ten można traktować jako dorobek całego jego życia, który teraz, z uwagi na stan swojego zdrowia, postanowił sprzedać. W grę wchodzi tylko i wyłącznie odsprzedaż całego zbioru, a że cena - C $296 000 - jest niemała, aukcja może jeszcze trochę potrwać. W opisie przedmiotu aukcji czytamy, iż jest to: Jedna z najlepszych i największych kolekcji oryginalnych winyli z muzyką lat 50. i 60. dostępna aktualnie na świecie.

Warto dokładniej przyjrzeć się samej AUKCJI. W opisie kolekcji znajdziesz szczegółowy wykaz artystów, zespołów, a nawet samych tłoczni płyt winylowych.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.