Newsy

Pet Shop Boys ogłaszają premierę nowego albumu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
07.02.2024

Pet Shop Boys rozpoczynają pracowity 2024 rok od ogłoszenia nowego albumu "Nonetheless", który ukaże się 26 kwietnia 2024. Wydawnictwo promuje singiel "Loneliness", który jest już dostępny w formacie cyfrowym.

Składającą się z 10 utworów płytę wyprodukował James Ford, znany ze współpracy z takimi artystami, jak Arctic Monkeys, Depeche Mode, Blur, Gorillaz czy Simian Mobile Disco. Materiał powstawał głównie w studiu producenta w Londynie, z orkiestracjami i chórkami nagranymi w studiu The Church. Dzieło dostępne będzie w kilku formatach, w tym w wersji deluxe wzbogaconej o cztery bonusowe utwory - "Heart", "Being Boring", "Always On My Mind" i "It's A Sin".

Muzyka na "Nonetheless" podnosi na duchu i skłania do refleksji. Kompozycje łączą w sobie elektronikę, brzmienie żywych instrumentów i orkiestrowe aranżacje. Melodyjne piosenki stanowiące kwintesencję stylu Pet Shop Boys dopełnione zostały świeżym, otwartym brzmieniem zmierzającym w nowych kierunkach.

Chcieliśmy, aby ten album był celebracją wyjątkowych i różnorodnych emocji, które czynią nas ludźmi. Od bardziej tanecznych utworów po surowe, przejmujące introspektywne ballady, z pięknymi aranżacjami smyczkowymi, każdy utwór opowiada historię i tworzy ogólną narrację płyty - opowiadają Pet Shop Boys o swoim procesie twórczym.

W ramach promocji albumu duet zagra serię koncertów, w tym 3 lipca 2024 roku na COS Torwar w Warszawie.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.