Newsy

"Real Life" - nowy album Kingi Głyk

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
06.02.2024

Kinga Głyk po czterech latach powraca z albumem "Real Life"! Basistka i kompozytorka przedstawia nową płytę, która przekracza granice gatunków. Album jest wynikiem wspólnej kompozytorsko-producenckiej pracy Kingi i Michaela League - pięciokrotnego zdobywcy nagrody Grammy, współtwórcy sukcesów Snarky Puppy.

Najnowszy album Kingi Głyk to najbardziej charakterystyczne dzieło jej wciąż ewoluującej kariery. 26-letnia gitarzystka z Polski postanowiła stworzyć coś zupełnie wyjątkowego - unikalną odmianę współczesnej muzyki instrumentalnej, inspirowaną jazzem i funkiem, ale jednocześnie oryginalną pod względem aranżacji i podejścia estetycznego.

Album powstał w trakcie wielu sesji zimą 2022-23 w "Estudi Vint", w miejscowości Els Prats de Rei, godzinę drogi od Barcelony. Kinga Głyk stworzyła płytę przy udziale Michaela League oraz inżyniera dźwięku, producenta Nica Harda (Snarky Puppy, Charlie Hunter, Ute Lemper). Wiosną artystka rusza w trasę promującą album, w ramach której zagra w 28 europejskich miastach.

W mojej pierwszej rozmowie Michael zapytał mnie, co chcę przekazać za pomocą muzyki - mówi Kinga Głyk. "Powiedziałam mu, że chcę dać przewagę basowi, ale nie chcę, aby ludzie myśleli, że to tylko album basisty. Chodziło o stworzenie pięknych utworów. Muzyka może być wystarczająco interesująca i silna, by poruszyć serce, nawet jeśli nie ma słów. Kocham używać dźwięków do opowiedzenia o swoich uczuciach i tworzyć piękne piosenki, które mogą dotknąć serce kogoś innego. Nie zawsze myślisz, że to basista stworzył to dzieło. Chodzi bardziej o opowiadanie historii za pomocą muzyki.

Kindze Głyk towarzyszą podobnie myślący muzycy: saksofonista Casey Benjamin (Robert Glasper Experiment, Stefon Harris) i perkusista Robert "Sput" Searight (Snarky Puppy, Kirk Franklin, Ghost-Note), a także grupa doskonałych klawiszowców, w tym Caleb McCampbell (Beyoncé, Michael Bublé), Julian Pollack (Marcus Miller, David Sanborn, Joe Lovano), Nicholas Semrad (Miss Lauryn Hill, Talib Kweli, Bootsy Collins) i długoletni współpracownik Brett Williams (Marcus Miller, Mumford and Sons, Stevie Wonder). Michael League, który jest również basistą, gra na klawiszach, a także na gitarze elektrycznej, sitarze elektrycznym i basie baritone bez progów. 

Za mastering albumu odpowiada Dave McNair (mistrz masteringu znany z produkcji albumów takich artystów jak m.in. Miles Davis, Willie Nelson, Angelique Kidjo).

Płyty Kingi Głyk znajdziecie w naszej wyszukiwarce płyt winylowych.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.