Newsy

Ruszył preorder albumu "Rozmowy s catem" Mazzolla, Kazika & Arhythmic Perfection

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
17.01.2024

Na to wydawnictwo słuchacze czekali od wielu lat! „Rozmowy s catem” formacji Mazzoll, Kazik & Arhythmic Perfection to jedna z najbardziej poszukiwanych płyt z udziałem Kazika i wydawniczy biały kruk, od lat niedostępny w sprzedaży. Jedna z najciekawszych pozycji yassowych doczekała się jednak właśnie reedycji – nakładem wytwórni SP Records. 17 stycznia rusza przedsprzedaż albumu „Rozmowy s catem”.

Kazik w wywiadzie z Rafałem Księżykiem powiedział: "To było najważniejsze doznanie muzyczne w życiu. (...) Poczułem się, jakbym trafił do twórczego raju". Album "Rozmowy s catem" pobrzmiewa całym bogactwem improwizacji - wszelkimi odcieniami jazzu, ale także punkiem, odrobiną rocka, folku, wiele w nim dowolności, emocjonalności, ale też najczystszej radości grania. Muzyka, powstała ze zbiorowych improwizacji Jerzego Mazzolla (klarnet), Janusza Zdunka (trąbka), Tomasza Gwińcińskiego (perkusja), Jacka Majewskiego (perkusjonalia), Sławka Janickiego (kontrabas) oraz Kazika to wyjątkowy przykład yassu. W tym konglomeracie. w którym spotkało się kilkoro fenomenalnych instrumentalistów, odnaleźć można całą paletę inspiracji, cytatów, konceptów i emocji. To, nawet pomimo upływu lat, naprawdę świeży, nowatorski materiał. 

"Rozmowy s catem", wydane po raz pierwszy w roku 1997, od wielu lat nie były dostępne dla słuchaczy. Teraz, nakładem, wytwórni SP Records, ukaże się reedycja tej legendarnej płyty. Będzie to wydanie winylowe, dwupłytowe – w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, pomarańczowej. Wydawnictwo zyska nowy, analogowy mastering, a nośniki będą charakteryzować się najwyższą jakością tłoczenia. Dla miłośników analogowego brzmienia przygotowano także wersję na kasecie magnetofonowej.

Przedsprzedaż albumu potrwa od 17 stycznia (środa) do 31 stycznia w sklepie internetowym wytwórni – www.sprecords.pl. Po 31 stycznia, czyli po zamknięciu preorderu, zakup winyla „Rozmów s catem” nie będzie możliwy.

foto archiwalne: Krzysztof Szymanowski

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.