Newsy

Targi Audio Video Show 2016 w Warszawie

Portal Winylowy
Portal Winylowy
31.10.2016

W dniach 4-6 listopada 2016 roku w Warszawie odbędą się targi Audio Video Show 2016, druga co do wielkości impreza tego typu w Europie. To prawdziwa gratka nie tylko dla wystawców, ale i wszystkich miłośników muzyki i dobrego dźwięku. Tegoroczna impreza to jubileuszowa 20. edycja targów - z tej okazji na uczestników będzie czekać jeszcze więcej atrakcji niż zwykle.

Audio Video Show to przede wszystkim jedyna w swoim rodzaju okazja do zapoznania się z nowinkami technologicznymi, poszerzenia swojej wiedzy na wykładach seminaryjnych i oczywiście przetestowania sprzętu audio i video: telewizorów, projektorów, gramofonów, wzmacniaczy, sprzętu hi-fi czy słuchawek. Jak powiedział sam organizator targów, Adam Mokrzycki: „Audio Video Show jest o tyle interesującym wydarzeniem, że każdy może przetestować i obiektywnie porównać naprawdę wiele znakomitych urządzeń. Przy okazji to także niepowtarzalna szansa, aby zapoznać się z możliwościami najdroższego sprzętu, sprowadzonego do Polski tylko na czas wystawy”.

10 TYSIĘCY METRÓW KWADRATOWYCH EKSPOZYCJI

Wystawa i towarzyszące jej imprezy będą odbywały się w komfortowych warunkach – luksusowych lożach VIP stadionu PGE Narodowego oraz pomieszczeniach dwóch warszawskich hoteli Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. A wszytko to na powierzchni bagatela 10 tysięcy metrów kwadratowych.

Audio Video Show to już impreza o ugruntowanej pozycji, dlatego nie dziwi fakt, iż lista wystawców z roku na rok się wydłuża. Na targi swoje produkty wystawiają małe, dopiero zaczynające swoją działalność podmioty, jak i producenci najwyższej klasy sprzętu. Poza tym prezentowany sprzęt będzie pochodził z praktycznie z wszystkich pułapów cenowych. Ale to właśnie różnorodność wydaje się być największą siłą tej imprezy.

NAJWIĘKSZE PEREŁKI Audio Video Show 2016

W jednym miejscu będzie można zobaczyć i przetestować: system audio warty 2 milony złotych, najdroższy zestaw słuchawkowy na świecie, czyli Sennheiser HE-1 Orpheus, którego cena to aż ćwierć miliona złotych.

Będzie można także przetestować warte 600.000 zł cudo - gramofon Transrotor Artus (z całkowicie odsprzęgniętym talerzem). Jest on ponoć szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty.

Gramofon Transrotor Artus. Źródło: robbreport.com

STREFA WINYLA

Również winylomaniacy znajdą dla siebie mnóstwo interesujących propozycji. Oczywiście wśród wystawców nie zabraknie sklepów czy antykwariatów winylowych. Będą stanowiska odsłuchowe i prezentacje gramofonów, np. Fonica, Best-Audio, Audiofast czy Nautilus Dustrybucja, którego niedrogi Transrotor Jupiter w mocno rozbudowanej wersji, dostarczy winylowego dreszczu emocji.

Pojawi się też okazja do przetestowania urządzeń do czyszczenia winyli: profesjonalnej, ultradźwiękowej myjki płyt winylowych marki KL Audio (Audio-Conect) oraz maszyny do czyszczenia winyli Nessie Vinylcleaner (Draabe Technologies GMBH), która podczas targów będzie miała swoją premierę. Nie zawiedzie też Technics, który przygotował m.in. pokaz najnowszych modeli gramofonów z kultowej serii SL-1200. Zaprezentuje też jedyny dostępny w Europie gramofon w wersji limitowanej o numerze 0000.

Garść wiedzy można zaczerpnąć z kolei podczas wykładu seminaryjnego dotyczącego akustyki pokoi odsłuchowych. Dla miłośników czarnej płyty nie lada gratką będzie wizyta Wally'ego Malewicza - światowej sławy specjalisty od gramofonów analogowych ze Stanów Zjednoczonych. Malewicz poprowadzi wykłady dotyczące ginącej już sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych.

Szczegółowe informacje – cennik, listę wystawców, mapę wystawy, przewodnik on-line - znajdziesz na stronie wydarzenia Audio Video Show.

A tak wyglądała ubiegłoroczna edycja Targów Audio Video Show 2015:

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.