Newsy

The Black Keys i ich nowy album

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
08.04.2024

The Black Keys wydali właśnie dwunasty album studyjny, "Ohio Players". Premierze towarzyszył teledysk do utworu "On The Game", który duet napisał wspólnie z Noelem Gallagherem. Klip idealnie podkreśla zabawny charakter płyty i stanowi powrót uwielbianego przez fanów Derricka Tuggle'a, doskonale znanego z teledysku do "Lonely Boy" z 2011 roku.

- Kiedy tylko cofają tę swoją retro-rockową machinę do Memphis lat 60., środkowego Zachodu lat 70. czy Manchesteru i Los Angeles lat 90. , wychodzi z tego idealnie wyważony DJ-ski set - napisał recenzent "Rolling Stone'a". -"Ohio Players" to brzmienie odmłodzonego zespołu - zawyrokował natomiast krytyk "Mojo".
 
"Ohio Players" różni się od poprzednich wydawnictw duetu przywołując zupełnie nowe wpływy, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznego, dobrze znanego brzmienia, z którego The Black Keys zasłynęli. Kładąc nacisk na współpracę, Dan Auerbach i Patrick Carney do pracy nad na płyta zaprosili Becka, Noela Gallaghera, Dana "The Automator" Nakamurę, Grega Kurstina, Juicy J, Lil Noida i innych.
 
- Pomyśleliśmy, żeby zadzwonić do naszych przyjaciół, by pomogli nam tworzyć muzykę - wspomina Carney.
 
- Bez względu na to, z kim pracujemy, nigdy nie czujemy, że rezygnujemy z tego, kim jesteśmy - dodaje Auerbach. - Moim zdaniem to raczej dodawanie pewnych smaków.  Po prostu rozszerzyliśmy tę paletę o ludzi, z którymi chcieliśmy pracować. Wspieraliśmy ich i ich pomysły, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby muzyka rozkwitała. Ale kiedy przyszedł czas na ukończenie albumu, zostaliśmy tylko Pat i ja.
 
- Ta płyta miała być po prostu dobrą zabawą - mówi Carney. - Czymś, czego większość zespołów po 20 latach kariery nie robi, czyli przystępną, luźną płytę, która jest po prostu fajna.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.