Newsy

"Running" - nowy singiel z nadchodzącego albumu Pearl Jam

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
26.03.2024

W serwisach cyfrowych pojawił się utwór „Running” Pearl Jam. To druga zapowiedź albumu „Dark Matter”, którego premiera zaplanowana jest na 19 kwietnia. Limitowana edycja krążka ukaże się na winylu.

Kilka dni przed premierą, 16 kwietnia, w kinach na całym świecie odbędą się specjalne pokazy „Pearl Jam – Dark Matter – Global Theatrical Experience – One Night Only”. W Polsce pokazy zaplanowane są w sieciach Helios i Multikino.

Jako pierwszy utwór z nowej płyty, grupa udostępniła kawałek tytułowy. „Dark Matter” trafiło na szczyt Billboard’s Mainstream Rock Airplay Chart (to pierwszy #1 w tym zestawieniu dla zespołu od 1998 roku), oraz na 1. miejsce Billboard Rock & Alternatyve Airplay Chart. Utwór spotkał się z entuzjastyczną reakcją fanów i krytyki.

W 2023 roku grupa Pearl Jam w składzie Eddie Vedder (wokal), Jeff Ament (bas), Stone Gossard (gitara rytmiczna), Mike McCready (gitara prowadząca) i Matt Cameron (perkusja) wybrała się do słynnego Shangri-La Studios w Malibu. Muzycy po prostu podłączyli instrumenty i zaczęli grać. Wszystko pod czujnym okiem producenta Andrew Watta. W wyniku tej współpracy powstał album „Dark Matter”, następca wydanego w 2020 albumu „Gigaton”.

Oprawa graficzna „Dark Matter” to obrazy malowane światłem. Ich autorem jest Alexandr Gnezdilov. Fotografia światła to artystyczna forma, w której obrazy tworzone są przez specyficzne ustawienia ekspozycji. Jej wydłużenie oraz odpowiednie źródła światła, jak np. latarka, pozwalają „malować” światłem w ciemności. Okładka została stworzona przy użyciu wielkiego samodzielnie skonstruowanego przez artystę kalejdoskopu. Każda litera, którą podziwiamy na okładce „Dark Matter”, była uchwycona oddzielnie i ręcznie napisana w powietrzu za pomocą specjalnie zaprojektowanej latarki. Dzięki temu udało się uzyskać perłowy efekt światła.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.