Newsy

Program Guitar City na Cavatina Guitar Festival

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
26.03.2024

Organizatorzy Cavatina Guitar Festival w Bielsku-Białej, który odbędzie się w dniach 15-19 maja, właśnie ogłosili pełen skład wykonawców i tematy paneli dyskusyjnych oraz wywiadów na scenie Guitar City.

Cavatina Guitar Festival to kilkudniowe wydarzenie, które po raz pierwszy przyciągnie na Śląsk miłośników gitary nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. 5 dni koncertów, 3 sceny, 50 artystów - zarówno uznanych gwiazd, jak i wschodzących talentów, tworzą program pełen różnorodności - od indie i songwriterów, przez jazz, blues, soul, aż po muzykę pop i rock.

Główna część festiwalu pod przewodnictwem Milesa Kane'a i FINKa prezentuje zróżnicowane brzmienia gitary - od indie rocka po bluesa i folk, zapraszając na scenę Cavatina Hall zarówno międzynarodowe gwiazdy, jak i cenionych polskich artystów, takich jak Zalewski, Skubas czy Bartek Królik, tworząc wyjątkową przestrzeń dla fanów muzyki.

Guitar City to jedna z trzech scen festiwalowych, obok Cavatina Hall i intymnej sceny kameralnej. Artystów, którzy zasilą lineup Miasteczka Festiwalowego, cechuje różnorodność i oryginalność.

Dawid Tyszkowski, obiecujący talent sceny alternatywnej, wokalista, kompozytor i autor tekstów, którego twórczość cechuje dojrzałość i emocjonalność, z muzyką jest związany od najmłodszych lat. Znany z debiutanckiej EPki „Nadal nie śpię" oraz popularnych duetów, Dawid będzie jednym z artystów, na których występy czekają fani.

Niemoc zabierze nas w podróż przez new wave, shoegaze i post-punk z ich unikatową mieszanką syntezatorów i gitarowych motywów.

Misia Furtak, wyróżniona Paszportem Polityki, przedstawi swoją wielowarstwową twórczość, w której łączy siłę i delikatność.

Oysterboy, z lo-fi indie i oceanem gitar, udowodni, że nawet niszowa muzyka może porwać festiwalowe tłumy.

Pawła Leszoskiego, znanego jako Leski, można porównać do Bena Howarda czy Angusa & Julii Stone za jego liryczne indie-folkowe brzmienie.

Kathia wniesie na scenę alternatywną muzykę pełną ciepłych, emocjonalnych brzmień.

Agata Karczewska zaprezentuje swój folkowy minimalizm, a jej charakterystyczny głos i prostota w wykonaniu przeniosą nas w klimat amerykańskiego Południa.

Izzy & The Black Trees, z Izą Rekowską na czele, zaoferują mieszankę amerykańskiej americany i post-punkowej żywiołowości.

Legendarny SBB, którego muzyka ewoluowała od free-rocka do progresywnych kompozycji, zademonstruje, dlaczego uznawani są za jedną z najlepszych polskich grup rockowych.

Ponadto Guitar City uświetnią swoją obecnością: PKS Trio, The Saturday Tea, Jackobrango, Runforrest, VHS oraz The Unrest – każdy z tych zespołów wniesie własny unikalny klimat do festiwalowej atmosfery.

Guitar City wyróżnia się na Cavatina Guitar Festival nie tylko dzięki koncertom, ale również jako forum dla intensywnych dyskusji o muzyce. Panele dyskusyjne z ekspertami branżowymi, takie jak "Męskie Granie od kuchni" czy debaty na temat kondycji muzyki gitarowej w Polsce, umożliwią widzom zagłębienie się w kulisy świata muzycznego.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.