Newsy

Ultradźwiękowa myjka do płyt winylowych HumminGuru

Barbara Różańska
Barbara Różańska
17.12.2020
Na Kickstarterze pojawił się nowy projekt chińskiej firmy Happy Well – kompaktowa ultradźwiękowa myjka do płyt gramofonowych o nazwie HumminGuru. Pierwsze dostawy przewidziane są na lipiec 2021 roku.

Każdy miłośnik winyli wie, jak ważne jest prawidłowe i regularne czyszczenie płyt. Wiedzą to również designerzy z Happy Well, którzy postanowili zadebiutować na popularnym portalu crowdfundingowym Kickstarter ultradźwiękową myjką do płyt, HumminGuru.

Urządzenie wykorzystuje dwa emitery wytwarzające fale ultradźwiękowe o częstotliwości 40 kHz, które działają na powierzchnię zanurzonej i obracającej się w detergencie płyty. Za oczyszczenie powierzchni odpowiedzialne są pęcherzyki kawitacyjne, które pojawiają się w płynie pod wpływem ultradźwięków.

Jak zapewnia producent, HumminGuru jest niezwykle lekki (waży ok. 3kg), cichy i kompaktowy (wymiary: 34.2 x 15.2 x 27.4cm), a sam proces czyszczenia przebiega sprawnie i szybko. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik na płyn czyszczący o pojemności 350 ml oraz minimalistyczny panel oferujący trzy tryby pracy: mycia, suszenia oraz tryb automatyczny (łączący dwie poprzednie funkcje) w dwóch wariantach czasowych do wyboru.

Szczegóły dotyczące urządzenia dostępne są na stronie projektu.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.