Newsy

Wystawa "Dlaczego winyl?"

Portal Winylowy
Portal Winylowy
16.12.2020
W środę 16 grudnia 2020 Fundacja Poprostu Kultura i Dzielnica Ochota m. st. Warszawy zapraszają na inaugurację wystawy plenerowej DLACZEGO WINYL? Psychosonda jest patronem medialnym wydarzenia.

Impreza rozpocznie się przy Klubokawiarni Kolonia na warszawskiej Ochocie, przy ul. bł. Ładysława z Gielniowa 9/11.Równolegle od tego dnia wystawa w rozszerzonej formie będzie dostępna w wersji on-line na stronie: https://dlaczegowinyl.pl/ Obie wystawy będziecie mogli oglądać do 30 grudnia 2020.

Kochacie winyle i muzykę? Jesteście członkami kultury winylowej?

A może wydaje się Wam, że wydawanie muzyki na płytach winylowych to przeżytek? Kimkolwiek jesteście, bez względu na to ile macie lat, czym się zajmujecie, jakie macie upodobania i pasje, kochacie winyle albo pierwszy raz słyszycie o kulturze winylowej, każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.Wystawa pokaże Wam szeroką panoramę kultury winylowej w warszawskiej odsłonie, poprzez sylwetki jej członków i ich pasje. Jej bohaterami będą zwykli wielbiciele i kolekcjonerzy płyt winylowych, ludzie z branży muzycznej, znane osoby, które zbierają płyty i promują modę na winyle, osoby mające specyficzne pasje związane z kulturą winylową.Poznacie ciekawych ludzi i ich historie, zaskakujące anegdoty o płytach, zdobędziecie garść wiedzy o muzyce i co ważne: za pomocą kodów QR umieszczonych na tablicach wystawowych odkryjecie ulubione utwory bohaterów wystawy, należących do różnych epok i stylów muzycznych!

Nasi bohaterowie: 

Aleksandar Ćirlić (Elektra - Czytelnia Słów i Dźwięków)
 Artur Kowalewski (Scenarzysta i producent filmowy)
 Bartosz Jankowski "Burn Reynolds (Soul Service)
 Janek Przybyłowski (Cukier)
 Jaś Szolginia "Jaszol" (Roots Revival Soundsystem / Tribe 84 Records)
 Maciej Kopeć "Risky" (Fundacja Poprostu Kultura, Winyl Market)
 Marcin Grośkiewicz "Groh" (U Know Me Records)
 Mieczysław Stoch (Art Reco)
 Oskar Sienicki (@winyloveinspiracje)
 Wojtek Mazolewski (Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet)

Całościowy projekt wystawy stworzył zespół Fundacji POPROSTU KULTURA: Iwona Rypson, Sylwia Wronka – Kopeć, Maciej Kopeć, Olga Rypson, Karolina Dumała.Zdjęcia na wystawę wykonał Jakub Pulchny - absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, miłośnik technik analogowych w fotografii, dokumentu oraz portretu. Kocha muzykę a najbardziej jazz, zwłaszcza grany z winyli. Laureat konkursu Humandoc w 2016 r. Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Festiwalu Fotografii w Rybniku, wystawa indywidualna w 2013 r. „Oblicza boksu”.

MIEJSCE: Klubokawiarnia Kolonia
DATA: 16.12.2020
GODZ: 14.00
WSTĘP WOLNY
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/681692749186471

Info: materiały prasowe 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.