Newsy

Ultrarzadki winyl z indywidualnym obrazem od AC Records

Portal Winylowy
Portal Winylowy
07.12.2023

Takich winyli jest tylko trzydzieści. Każdy z nich na okładce ma umieszczony jedyny w swoim rodzaju obraz kaszubskiej malarki Katarzyny Czerwińskiej. Współpracujące z nami od lat AC Records prezentuje wyjątkową edycję płyty "Hollywood Trio".

O genezie powstania tego oryginalnego pomysłu opowiada nam Adam Czerwiński - kapitalny perkusista jazzowy i twórca cenionego wśród miłośników winyli wydawnictwa AC Records:

"Hollywood Trio" to była trzecia płyta wydana w AC Records w 2019 roku. Bardzo ważna dla mnie jako muzyka oraz jedna z lepiej brzmiących w katalogu firmy (o samej płycie pisaliśmy tutaj - przyp. red.)
Jak wiecie, zawsze stawiam na jakość i perfekcję tłoczenia. W tym przypadku cały nakład płyt czarnych (wtedy było to 350 sztuk) miał wadę. Zażądałem powtórnego tłoczenia, które otrzymałem z nadwyżką 30 sztuk. Zazwyczaj przy wydaniach winylowych pojawiają się jakieś różnice ilościowe, raczej na niekorzyść klienta. Tym razem jednak było odwrotnie. Otrzymałem więc karton płyt, bez okładek tylko w kopercie wewnętrznej.

Po prawie pięciu latach i przy całkowitym wyprzedaniu się nakładu "Hollywood Trio" przyszedł czas na zagospodarowanie tej cudownej nadwyżki. I wtedy wpadłem na pomysł zrealizowania specjalnej edycji winylowej. Każda bowiem z płyt jest pakowana do ręcznie wykonanych numerowanych i sygnowanych okładek. Okładki ozdobione są mini obrazami, które są dziełem wybitnej artystki Katarzyny Czerwińskiej. Oczywiście każdy obrazek jest inny. Okładki są również odręcznie opisane. Tym sposobem powstała zupełnie nowatorska seria limitowana zaledwie do 30 egzemplarzy.

Jak zdobyć jedną z 30 płyt "Hollywood Trio"?

Należy skontaktować się osobiście z wydawnictwem i zapytać o możliwość zakupu "Hollywood Trio". Wszelkich informacji odnośnie dostępu, ceny oraz daty i miejsca odbioru udzielane są bezpośrednio w AC Records. Ze swej strony dodamy, że tego typu serie, w których poszczególne egzemplarze w jakiś indywidualny sposób zostały wyróżnione przez twórcę, bardzo szybko stają się cenionymi i poszukiwanymi białymi krukami wśród kolekcjonerów. A tu mamy do czynienia z dziełem sztuki na okładce!

Wszystkie dane kontaktowe AC Records znajdziesz na oficjalnej stronie wytwórni.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.