Winyle

Winylowy wtorek - Record Store Day co tydzień

Portal Winylowy
Portal Winylowy
08.06.2015

The American Association of Independent Music ogłosiło Vinyl Tuesday, czyli cotygodniowe święto winyla obejmujące nowości wydawnicze oraz wydania specjalne.

Ideą Winylowego wtorku, podobnie jak Record Store Day, jest wsparcie sprzedaży fizycznych nośników (winyli, CD, kaset) poprzez dostarczanie fanom muzyki ekscytujących wydawnictw.

Sprzedawcy, którzy dołączą do akcji, co wtorek będą oferować swoim klientom unikalne wydawnictwa, które zostały podzielone na 5 kategorii: wydania specjalne, wydania promocyjne, płyty w przedsprzedaży, wydawnictwa Record Store Day oraz albumy, które dotąd nigdy nie ukazały się na winylu.

W ciągu kilku lat od powstania w 2007 r. Record Store Day stał się bezapelacyjnie największym cyklicznym wydarzeniem w kalendarzu miłośników winyli. Nie mniej w tym roku niezależne wytwórnie, producenci winyli a nawet sklepy wyrazili pewne obawy związane z rozwojem tej imprezy w kolejnych latach. Stąd pomysł A2IM na Winylowy wtorek. Organizacja podkreśla jednocześnie, że formuła RSD pozostaje niezmieniona i wydarzenie w 2016 roku odbędzie się w analogicznym charakterze jak w latach poprzednich w trzecią sobotę kwietnia.

Winylowy wtorek jest także próbą odzyskania tego dnia, jako dnia muzycznych premier na nośnikach fizycznych. Ma to związek z ustaleniem niedawno przez koncerny muzyczne międzynarodowego dnia publikacji nowych wydawnictw w piątek (począwszy od piątku 10 lipca).

A2IM napisała w swoim oświadczeniu m. in.

"Winylowe wtorki mają zachęcić artystów, wytwórnie, dystrybutorów i managerów do wydawania płyt we wtorki. To z kolei przyniesie sprzedawcom wiele dodatkowych korzyści. Co tydzień, w ustalonym dniu, otrzymają nowości wydawnicze, będą mogli wzbogacić tym swoją bieżącą komunikację z klientami i unikną tłoku wydawniczego w piątek."

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.