Newsy

Aplikacja Discogs wreszcie dostępna na Androida

Portal Winylowy
Portal Winylowy
11.07.2016

Premiera oficjalnej aplikacji Discogs na telefony z systemem Android nastąpi 12 lipca. Do tej pory zmuszeni byliśmy do korzystania z nieoficjalnych aplikacji takich jak MilkCrate, Discollector czy Discographer. Ostatecznie Discogs dostrzegł występujące na rynku zapotrzebowanie i postanowił na współpracę z twórcą aplikacji Discographer, by w jej efekcie stworzyć ulepszoną wersję jego aplikacji. Owocem kilkumiesięcznej pracy jest ukazująca się jutro Discogs Android App.

 

 

Aplikacja Discogs Android App pozwala na swobodny dostęp do konta, wyszukiwanie artystów i wydawnictw, sprawdzanie ceny rynkowych, modyfikowanie listy życzeń i przeszukiwanie bazy danych witryny. Zapewnia także dostęp do statystyk i historii sprzedaży Discogs i umożliwia także oglądanie powiązanych filmów video na kanale You Tube. Dodatkowo nawet gdy będziesz w trybie offline aplikacja zapewni Ci dostęp do Twojej kolekcji oraz listy życzeń. Wyposażony w mobilnego pomocnika podczas szperania w zasobach sklepów winylowych będziesz już wiedział wiele o obowiązujących na rynku cenach – w zasięgu Twojego kciuka pozostawać będzie baza 6 milionów płyt z uaktualnianymi na bieżąco kwotami.

Dzięki wbudowanemu skanerowi kodów kreskowych szybko dodasz do swojej kolekcji nowe nabytki, a odpowiednia sekcja umożliwi Ci wprowadzanie własnych notatek i uwag do każdego z elementów kolekcji. Jeśli natomiast zastanawiasz się ile faktycznie warta jest Twoja prywatna kolekcja, nowa aplikacja również i w tej kwestii Ci pomoże. Na postawie danych systemowych szybko i łatwo oszacuje jej wartość rynkową. Wartości sentymentalnej i emocjonalnej nikt jednak nie wyceni -;)

Discogs Android App ściągniesz tutaj.

 

Oficjalna nieoficjalna

Aplikację współtworzył utalentowany programista Andreas Dahl, który już rok temu oddał do użytku innym użytkownikom Discogs’a stworzoną przez siebie aplikację Discographer. Została ona niemal natychmiast przyjęta przez osoby używające Discogsa i chcące mieć dostęp do bazy danych zawsze i wszędzie. Jak mówią sami przedstawiciele Discogsa:

„Kiedy zaczęliśmy poważnie myśleć o stworzeniu oficjalnej aplikacji Discogs dla Androida, od razu pojawił się pomysł, aby wspierać i nadal rozwijać aplikację, która była już popularna w społeczności Discogs.(…) otrzymał od nas wsparcie, potrzebne do dalszego rozwoju aplikacji.”

Wiedza i doświadczenie Andreasa, który od blisko 6 lat używa Discogsa oraz liczne uwagi, komentarze, sugestie i opinie użytkowników na temat jego pierwszej aplikacji, przyczyniły się do powstania udoskonalonej wersji, która jeszcze lepiej zaspokaja potrzeby miłośników muzyki.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.