Newsy

Winylowe białe kruki na aukcji BBC

Portal Winylowy
Portal Winylowy
04.01.2024

BBC oddaje w ręce miłośników winyli duplikaty wydawnictw ze swojej ogromnej biblioteki nagrań muzycznych. Pierwsza okazja do zakupów już 30 stycznia: w domu aukcyjnym Omega na licytacjach wystawione zostanie kilkaset albumów, w tym niezwykle cenne unikaty.

Brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny posiada jedną z największych, najszerszych gatunkowo kolekcji płyt winylowych na świecie. Liczba duplikatów wytypowanych do licytacji doskonale obrazuje jej rozmiary: w ciągu 12-18 miesięcy BBC planuje sprzedać 285 tysięcy produktów! Część z nich trafi już 30 stycznia na aukcję w agencji Omega Auctions.

Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów - na aukcji pojawią się albumy reprezentujące szeroki zakres gatunków muzycznych, od klasyki i jazzu po punka i krautrocka. Ceny większości produktów szacowane są na 100-150 funtów; na licytacji znajdzie się jednak pula unikatowych wydawnictw, za które będzie trzeba zapłacić znacznie więcej.

Wśród najcenniejszych albumów dostępnych na aukcji znajdują się m.in. oryginalny longplay Davida Bowie z roku 1969 w okładce gatefold oraz brytyjska edycja singla "The Man Who Sold The World" z lat 70. W sprzedaży pojawią się również unikatowe wydania dwóch pierwszych albumów Pink Floyd - "The Piper at the Gates of Dawn" oraz "A Saucerful of Secrets", z charakterystyczną literówką na liście utworów. Prawdziwym białym krukiem jest monokopia debiutanckiego albumu folkowego muzyka Billa Faya z 1970 roku. Miłośnicy jazzowych brzmień przystąpią do licytacji 42 płyt z wytwórni Steeplechase, w tym nagrań Cheta Bakera, Dextera Gordona i Shirley Horn.

Pełna lista albumów licytowanych na aukcji dostępna jest na stronie Omega Auctions.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.