Newsy

„Wielka Radość” Elektrycznych Gitar po raz pierwszy na winylu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
15.12.2023

Debiutancki album legendy polskiej muzyki, rockowej formacji Elektryczne Gitary – „Wielka radość” – po raz pierwszy na czarnej płycie: wydawnictwo na kolorowym winylu typu splatter jest już dostępne w sprzedaży.

Pierwszy studyjny krążek, oryginalnie wydany w 1992 roku, przyniósł zespołowi spektakularną popularność. To właśnie z debiutanckiej płyty pochodzą takie hity, jak „Jestem z miasta” czy „Przewróciło się”. Przez wiele lat od wydania albumu „Wielka radość” ich muzyka królowała na listach przebojów stacji radiowych na terenie całej Polski, w tym legendarnej Trójce. Warto wspomnieć również o kultowej już okładce płyty, która zawiera motyw elektrycznego kota, który powstał z ręki znanego plastyka Jarka Koziary. Do dziś mówi się, że jest to niepisane logo zespołu Elektryczne Gitary.

Materiał na płytę powstał między październikiem 1991, a styczniem w 1992 roku. W sesji nagraniowej wzięli udział Jakub Sienkiewicz (autor większości tekstów piosenek),Tomasz Grochowalski, Rafał Kwaśniewski, Aleksander Korecki i Piotr Łojek.

Obecnie fani zespołu mogą nabyć album na kolorowym winylu typu splatter z czerwonymi i czarnymi elementami.

Dodatkowo w dniu dzisiejszym do serwisów streamingowych trafiły 2 płyty studyjne Elektrycznych Gitar.


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.