Newsy

Łona, Konieczny i Krupa na wspólnym albumie "TAXI"

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
13.10.2023

13 października premiera albumu "TAXI" autorstwa tria Łona x Konieczny x Krupa, czyli kooperacji szczecińskiego rapera z 1/2 składu zespołu Siema Ziemia.

Album jest kontynuacją projektu społeczno-artystycznego, którego początki sięgają 6. edycji festiwalu sztuk społecznych OFF Opera (czerwiec 2020). To uniwersalna, a przy tym osobista wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepiona między hip-hopem, jazzem i elektroniką — wciągająca podróż, w której znajdziemy odbicie transformacji kulturowej, współczesnych konfliktów, czy też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem z filmów Jarmuscha.

"TAXI" to opowieść o świecie widzianym z perspektywy taksówki. Jego sercem są z jednej strony liczne rozmowy z taksówkarzami i taksówkarkami, prowadzone przez producentkę wykonawczą albumu Zuzannę Głowacką i Łonę, z drugiej garść zbieranych przez rapera tu i ówdzie inspiracji. Ale - zastrzega raper - to nie jest przegląd taksówkarskich legend, opowieści czy anegdot. To nie jest reportaż. Bo chciałem zrobić płytę o taksówkarzach, a wyszła mi najbardziej osobista wypowiedź w karierze.

Trio tuż po dzisiejszej premierze rusza w trasę koncertową. Łony, Koniecznego i Krupy będzie można posłuchać na żywo w: Katowicach (26.10), Toruniu (2.11), Gdańsku (3.11), Warszawie (16.11), Krakowie (19.11) i Wrocławiu (15.12). Bilety do nabycia na Going.

Album "TAXI" można nabyć na stronie Def Jam Recording Poland i sklep.dobrzewiesz.net. W limitowanej edycji albumu znajdziemy m.in. samochodowe dodatki oraz książeczkę, opisującą kulisy rozmów z taksówkarkami i taksówkarzami. Oprócz tego rozszerzone wydanie zawiera trzy dodatkowe utwory: wyjątkowe remiksy oraz piosenkę „Aorta” z tekstem Jacka "Budynia" Szymkiewicza — zmarłego w ubiegłym roku wokalisty szczecińskiej grupy Pogodno.

Posłuchaj pierwszego singla promującego album "TAXI" - "Bym poszedł":

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.