Newsy

Mark Knopfler i plejada gwiazd rocka na wspólnym singlu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
09.02.2024

Członkowie The Beatles, The Rolling Stones, Dire Straits, The Who, Pink Floyd, Queen, Black Sabbath, The Shadows, Rush, Guns N’ Roses i wielu, wielu innych…. Wszyscy na jednym singlu! 15 marca 2024 roku Mark Knopfler wyda nową, nagraną z udziałem ponad 60 zaproszonych gości wersję swojego utworu ‘Going Home (Theme From Local Hero)’ w celu zbiórki funduszy na fundację Teenage Cancer Trust.

Utwór wykonuje zespół Mark Knopfler’s Guitar Heroes, a za jego produkcję odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik lidera - Guy Fletcher, który zebrał wszystkie nagrania uczestniczących w projekcie muzyków i skonstruował z nich 9-minutowy utwór. W nagraniu tego singla brała bezprecedensowa ilość najlepszych gitarzystów w historii. Powiedzieć o tych muzykach ‘legendy’ to mało: David Gilmour, Ronnie Wood, Slash, Eric Clapton, Sting, Joan Armatrading, Bruce Springsteen, Pete Townshend, Nile Rodgers, Joan Jett, Brian May, Tony Iommi, Sam Fender. A to nie wszyscy!

Utwór został nagrany w British Grove Studios, w zachodnim Londynie. Wielu z muzyków biorących udział w nagraniu pojawili się osobiście w studio, a niektórzy nagrali swoje partie sami. Wszystko zaczęło się od Pete’a Townshenda, Erica Claptona i Alberta Lee.

Roger Daltrey, honorowy patron Teenage Cancer Trust i współzałożyciel Teen Cancer America (razem z Petem Townshendem) zagrał w tym utworze na harmonijce. Na perkusji wystąpili: ex Beatles - Ringo Starr i jego syn Zak Starkey; ich nagrania zmieniają się na utworze i płynnie przechodzą w jedno pasmo, pokazując rodzinny styl. Niesamowita, oryginalna partia basu została zagrana przez Stinga.

Autorem grafiki okładkowej jest Sir Peter Blake (The Beatles, The Who, Band Aid, Paul Weller etc) - to wydanie jest kontynuacją jego ikonicznych dla muzyki rockowej dzieł.

Przedsprzedaż: Mark Knopfler's Guitar Heroes Going Home

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.