Newsy

"Największe przeboje Pana Kleksa" już w przedsprzedaży

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
05.01.2024

5 stycznia rusza przedsprzedaż albumu „Największe przeboje Pana Kleksa” - zbioru najbardziej znanych i najnowszych piosenek z wchodzącego właśnie do kin filmu „Akademia Pana Kleksa”. Wydawnictwo dostępne będzie na podwójnym winylu w oprawie gatefold.

Oprawa muzyczna filmów o Kleksie jest zawsze jedną z mocniejszych stron tych produkcji, czego dowodem jest właśnie ta płyta. Zarówno 40 lat temu, jak i teraz piosenki są utrzymane w obecnie panujących trendach muzycznych, a wykonują je wybitni i popularni artyści - Piotr Fronczewski, Małgorzata Ostrowska, Edyta Geppert, Zdzisława Sośnicka, Emilian Kamiński, Bajm, Artur Rojek czy Maryla Rodowicz; młode pokolenie reprezentują m.in. Kleks, Igo, Kaśka Sochacka, Mrozu, Ralph Kamiński, Bedoes i Sokół.

Album zawiera 4 nagrania z najnowszego filmu o Kleksie, 2 koncertowe wykonania z festiwalu Męskiego Grania z 2018 roku oraz 21 oryginalnych, zremasterowanych utworów z lat 80. To jedyny na rynku album, na którym możemy bezpośrednio porównać kilka oryginalnych nagrań z tymi samymi piosenkami w nowych aranżacjach lub inspirowanych utworami autorstwa Andrzeja Korzyńskiego, który napisał większość muzyki do pierwotnych filmów.

Płyta będzie dostępna w serwisach cyfrowych oraz na dwóch nośnikach fizycznych – płycie CD oraz winylu. Szata graficzna albumu będzie uszlachetniona poprzez wybiórcze złocenia oraz efekt holograficzny. Winyl będzie miał bardzo atrakcyjną formę wydania - do rąk odbiorców trafią 2 kolorowe krążki (fioletowy i różowy) w opakowaniu typu gatefold.

"Największe przeboje Pana Kleksa" można zamówić tutaj: przebojekleksa.pl

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.