Sprzęt

Vinyl Clean - masa czyszcząca od Pro-Ject

Tomasz Pniewski
Tomasz Pniewski
16.03.2020
Wielokrotnie przypominam o higienie związanej z płytami winylowymi. Brud, tłuszcz, kurz, to najwięksi wrogowie tego nośnika. Są wszechobecni, a walka z nimi jest niekończącą się udręką. Na rynku pojawił się gadżet, który świetnie radzi sobie z czyszczeniem z kurzu, nawet osadzonego głęboko w rowku. Jest to doskonała alternatywa dla staromodnych szczoteczek do przecierania płyt. Mowa o masie czyszczącej Vinyl Clean od Pro-Ject.

Przy moim pierwszym spotkanie z tym produktem, czułem obawę. Masa jest bardzo specyficzna w dotyku. Bardzo szybko oplata się wokół palców, nie pozostawia po sobie jednak żadnego śladu. Przełamałem się i położyłem ją na jakimś podniszczonym tytule, którego rzadko słucham. Już pierwsze oderwanie jej od płyty upewniło mnie, że jednak coś jest na rzeczy. Porównanie wyczyszczonego kawałka płyty z pozostałą częścią, jednoznacznie wskazywało na usunięcie brudu. Płyta odzyskała blask oraz jednolity wygląd. Masą nie należy pocierać po płycie. Należy ją położyć na fragmencie krążka, po czym oderwać. Proces powtarzamy, aż do wyczyszczenia całej powierzchni. Zadanie jest bajecznie proste, szybkie oraz satysfakcjonujące. Już po pierwszej płycie miałem pewność, że ten gadżet zostanie ze mną na dłużej. Płyta została wyczyszczona szybko oraz dokładnie. Producent podaje, że trwałość tego gadżetu to około 8 miesięcy. Głównym wyznacznikiem zdatności do użycia jest stopień zabrudzenia substancji. Niestety nie ma możliwości jej wyczyszczenia - cały zebrany brud pozostaje wewnątrz. Wraz z długością oraz intensywnością stosowania, jej kolor staje się coraz ciemniejszy.
Dodam, że tak wyczyszczona płyta posiada właściwości antystatyczne, przez co dłużej będziemy mogli cieszyć się jej czystością. Gdyby tych wszystkich plusów było mało... masą możemy czyścić również igłę gramofonową! Polecam z całego serca.

Produkt dostępny na stronie sklepu Audioforte

Vinyl Clean od Pro-Ject


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.