Newsy

Już w piątek (24.11) startuje Record Store Day Black Friday

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
23.11.2023

RSD Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy piątek w sklepach biorących udział w evencie znaleźć będzie można znaleźć unikatowe tytuły wydane specjalnie na tę okazję. Na początku października ogłoszono listę albumów, które będą dostępne na Black Friday, a wśród nich setki pozycji, które powinny wzbogacić winylowe kolekcje. RSD w Polsce odbywa się od początku pod patronatem Portalu Winylowego.

W tegorocznej edycji RSD Black Friday wydane zostaną 2 polskie tytuły: „Aqq Akustycznie“ od Golden Life i „Inaczej“ Happysad. Golden Life w tym roku obchodzi 35-lecie działalności na scenie, dlatego pojawienie się jedynego w dorobku zespołu akustycznego albumu na winylu, to świetna okazja do odkrywania Golden Life na nowo. Zespół sam wybrał utwory na tę płytę, zaprosił do współpracy znanych przyjaciół i nagrał akustyczne wersje swoich przebojów. Ta reedycja wyjdzie na czarnym winylu 180g, w drukowanej okładce i okładce z błyszczącymi elementami.

Happysad to zespół również obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. „Inaczej“ jest zapisem fragmentu koncertu z akustycznej trasy zespołu. Tutaj Happysad zaprezentował sie od bardziej klimatycznej strony. Przearanżowane przeboje wybrzmiewają spokojniej, ale cały czas w happysadowym charakterze. Album ukaże się na transparentnym niebiesko-czerwonym winylu, w drukowanej kopercie, z insertem zawierającym zdjęcia i historię tej płyty, w pięknym gatefoldzie stylizowanym na lata 60-te.

Aby zdobyć upragnione tytuły należy pojawić się w sklepach już w ten piątek 24 listopada. Natomiast sprzedaż online tych tytułów, które pozostaną po sprzedaży stacjonarnej rozpocznie się w sobotę 25 listopada o 16:00.

Pamiętajcie, że sklepy biorące udział w RSD niezależnie podejmują decyzje, które tytuły się u nich pojawią, od jakiego dystrybutora i ile będą kosztować. Dlatego warto skontaktować się z wybranym przez siebie sklepem wcześniej  i upewnić się, że wybrany album na pewno będzie dostępny.

Przeczytaj wywiad z zespołem Golden Life o płycie "AQQ Akustycznie"
Przeczytaj wywiad z Łukaszem "Panem Latawcem" Ceglińskim o płycie Happysad "Inaczej"

Więcej informacji na stronie www.recordstoredaypolska.com

Życzymy udanego RSD Black Friday!

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.